Zapowiedzi
Rezerwacja: 41 344 47 34 lub 519 173 873

Napisz do nas
Home» Zapowiedzi

BYŁ SOBIE KOT – OD 19 LIPCA

Pewien rozpieszczony i samolubny kocur wiedzie lekkomyślne życie nie doceniając troski i miłości, jaką otacza go jego opiekunka. Gdy na skutek wariackiego wybryku traci ostatnie już dziewiąte życie, staje mordka w mordkę z nieodwracalnym. Sądząc, że jego ziemska podróż właśnie dobiegła końca, kocur wpada w popłoch. Okazuje się jednak, że znowu ma więcej szczęścia niż rozumu, bo łaskawy Stwórca postanawia dać mu jeszcze jedną szansę. A właściwie jeszcze 10 szans. Kocur powraca na ziemię, by odebrać lekcję wdzięczności, przyjaźni i miłości. Zachwycony obiecuje sobie, że tym razem będzie zupełnie inny niż dotąd. Ale że aż tak inny?! Otóż kocur w każdym kolejnym wcieleniu będzie przybierał niespodziewaną formę i kształt. Jako papuga, rozkoszny szczur, nieporadny karaluch, borsuk, a raz nawet, o zgrozo! pies, będzie musiał stawić czoła szalonemu naukowcowi, który chce zniszczyć naturalną harmonię w przyrodzie. Czy uda mu się wykorzystać tę szansę i stać się najlepszą wersją samego siebie?

 

produkcja: Wielka Brytania, Kanada, 2023, 88′, od lat: 4

gatunek: animacja, familijny, komedia

reżyseria: Christopher Jenkins

oficjalny zwiastun:  KLIK

TERAPIA DLA PAR – OD 19 LIPCA

Trzy małżeństwa, a każde z nich ma swoje problemy. Na tyle poważne, że wymagały specjalistycznej konsultacji i pracy w ramach terapii dla par. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak oryginalnego pomysłu, na jaki pewnego dnia wpadnie ich psychoterapeutka. Kobieta wyznacza spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia jedynie oczekującym na nią parom wskazówki, co mają robić i czego od nich oczekuje. Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty. Nie może być inaczej, kiedy do przedyskutowania są tak poważne tematy, jak opieka nad dziećmi, obowiązki domowe, kariera, zazdrość czy seks. Wszystko to doprowadzi do nieoczekiwanego dla każdego z nich końca.

 

produkcja: Hiszpania, 2023, 93′, od lat: 15

gatunek: dramat, komedia

reżyseria: Gerardo Herrero

obsada: Malena Alterio, Alexandra Jiménez, Fele Martínez, Antonio Pagudo, Eva Ugarte

oficjalny zwiastun:  KLIK

WREDNE LIŚCIKI – OD 26 LIPCA

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith… Kto naprawdę je wysyła?

 

produkcja: Francja, Wielka Brytania, USA, 2023, 102′, od lat:

gatunek: komedia kryminalna

reżyseria: Thea Sharrock

obsada: Jessie Buckley, Olivia Colman, Timothy Spall, Gemma Jones, Malachi Kirby

oficjalny zwiastun:  KLIK

HAROLD I MAGICZNA KREDKA – OD 2 SIERPNIA

Wszystko co rysuje mały Harold na kartach książki może ożyć. Kiedy Harold (Zachary Levi) dorasta i przenosi się ze stron książki do realnego świata, odkrywa, że musi się wiele nauczyć o prawdziwym życiu i że jego fioletowa kredka może wywołać więcej zabawnych sytuacji, niż myślał, że to możliwe. Kiedy jednak moc magicznej kredki wpada w niepowołane ręce, potrzeba całej kreatywności Harolda i jego przyjaciół, aby ocalić zarówno prawdziwy świat, jak i jego samego.

 

produkcja: USA, 2024, 92, od lat:

gatunek: animacja, familijny, fantasy

reżyseria: Carlos Saldanha

obsada: Zachary Levi, Zooey Deschanel, Lil Rel Howery, Jemaine Clement, Tanya Reynolds

oficjalny zwiastun:  KLIK

LOVE LIES BLEEDING – OD 2 SIERPNIA

Menadżerka niewielkiej siłowni zakochuje się w Jackie, ambitnej kulturystce, która zmierza do Las Vegas aby zrealizować swoje marzenia. Ich uczucie wywołuje falę przemocy ze strony lokalnego światka przestępczego.

 

produkcja: Wielka Brytania, USA, 2024, 104, od lat:

gatunek: thriller, romans

reżyseria: Rose Glass

obsada: Kristen Stewart, Katy O’Brian, Ed Harris, Jena Malone, Dave Franco

oficjalny zwiastun:  KLIK

HRABIA MONTE CHRISTO – OD 9 SIERPNIA

Marsylia, rok 1815. Awansowany do rangi kapitana statku Edmond Dantès może w końcu poślubić miłość swojego życia, piękną Mercedes. Niestety sukces młodego marynarza budzi zazdrość wielu osób. Zdradzony przez rywali i potępiony jako członek spisku popierającego Napoleona, Dantès zostaje uwięziony i bez procesu osadzony w ponurym zamczysku If. Po czternastu latach, dzięki pomocy i tajnym instrukcjom współwięźnia – księdza Farii, udaje mu się zbiec i zdobyć legendarny skarb ukryty na wyspie Monte Christo. Wchodząc w posiadanie ogromnej fortuny, Dantès wciela w życie przebiegły plan eliminacji swych wrogów – dziś wysoko postawionych dygnitarzy. Jednak cena wyrafinowanej zemsty stanie się piętnem dla jego duszy…

 

produkcja: Francja, 2024, 178′, od lat:

gatunek: dramat, akcja

reżyseria: Alexandre de La Patellière, Matthieu Delaporte

obsada: Pierre Niney, Bastien Bouillon, Anaïs Demoustier, Anamaria Vartolomei, Laurent Lafitte

oficjalny zwiastun:  KLIK

PANDA I AFRYKAŃSKA BANDA – OD 16 SIERPNIA

Zabawna i żądna przygód panda Pang wyrusza z Chin do Afryki, aby uratować swoją najlepszą przyjaciółkę, smoczycę Jielong, z rąk podstępnych porywaczy. W trakcie obfitującej w niespodzianki podróży po nieznanym lądzie, Pang odkryje zupełnie zdumiewający świat równikowej przyrody oraz stawi czoła wrednym hipopotamom, knującym spisek hienom i podstępnym gorylom. Polegając na swoim sprycie i ekipie nowopoznanych kumpli, sympatyczna panda zrobi wszystko, aby odnaleźć smoka, a przy okazji – uratować leśne domy afrykańskich przyjaciół przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

 

produkcja: Holandia, Dania, Francja, Niemcy, Estonia, 2024, 84′, od lat:

gatunek: animacja, familijny, komedia, przygodowy

reżyseria: Richard Claus, Karsten Kiilerich

oficjalny zwiastun:  KLIK

NIEROZŁĄCZNI- OD 23 SIERPNIA

 

 

produkcja: Francja, Hiszpania, Belgia, 2023, 85′, od lat:

gatunek: animacja

reżyseria: Jeremy Degruson

oficjalny zwiastun:  KLIK

WRÓBEL – OD 23 SIERPNIA

 

 

produkcja:

gatunek:

reżyseria:

obsada:

oficjalny zwiastun:  KLIK

BULION I INNE NAMIĘTOŚCI – OD 30 SIERPNIA

 

 

produkcja:

gatunek:

reżyseria:

obsada:

oficjalny zwiastun:  KLIK

BEETLEJUICE BEETLEJUICE – OD 6 WRZEŚNIA

 

 

produkcja:

gatunek:

reżyseria:

obsada:

oficjalny zwiastun:  KLIK