Zapowiedzi
Rezerwacja: 41 344 47 34 lub 519 173 873

Napisz do nas
Home» Zapowiedzi

WIELORYB – OD 31 MARCA!

Oscar – Najlepszy aktor pierwszoplanowy Brendan Fraser,  Oscar – Najlepsza charakteryzacja i fryzury

 

Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

 

produkcja: USA, 2022, 117′, od lat: 15

gatunek: dramat

reżyseria: Darren Aronofsky

obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau, Samantha Morton

oficjalny zwiastun:  KLIK

BEZMIAR – OD 14 KWIETNIA!

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to rodzinę do krytycznego punktu.

 

produkcja: Włochy, Francja, 2022, 97′, od lat: 15

gatunek: dramat

reżyseria: Emanuele Crialese

obsada: Penélope Cruz, Vincenzo Amato, Luana Giuliani, Patrizio Francioni, María Chiara Goretti

oficjalny zwiastun:  KLIK

SKOŁOWANI – OD 14 KWIETNIA!

Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

 

produkcja: Polska, 2023, 107′, od lat: 13

gatunek: komedia romantyczna

reżyseria: Jan Macierewicz

obsada: Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki, Marianna Zydek, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff

oficjalny zwiastun:  KLIK

PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW – OD 14 KWIETNIA!

Czy kiedy aktor traci słowa, przestaje być aktorem? Adam jest u szczytu sławy. Scena to jego życie i często wybiera aktorstwo, zaniedbując relacje z najbliższymi. Kiedyś wcielił się w grzesznego, ale szlachetnego anioła. Teraz potrzebna jest mu jego pomoc. Adam ma poważny udar. Lekarze walczą o jego życie, ale nie dają szans na powrót do „żywych”. Jego żona Agnieszka wierzy, że mimo śpiączki jej mąż gdzieś tam jest. Trzeba do niego dotrzeć i zmobilizować do powrotu. A potem nauczyć wszystkiego od podstaw, bo choroba odbiera mowę i sprawność ciała. Rozpoczyna się walka o spełnienie obietnicy, że Adam kiedyś stanie na scenie i zagra. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, gra główną rolę. Film inspirowany historią Krzysztofa Globisza.

 

produkcja: Polska, 2022, 77′, od lat:

gatunek: dramat

reżyseria: Artur W. Baron

obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Dymna, Anna Tomaszewska

oficjalny zwiastun:  KLIK