Zapowiedzi
Rezerwacja: 41 344 47 34 lub 519 173 873

Napisz do nas
Home» Zapowiedzi

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2 – OD 12 CZERWCA!

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film „W głowie się nie mieści 2” to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza – Niepewność. A to dopiero początek zmian.

 

produkcja: USA, 2024,

gatunek: animacja, komedia

reżyseria: Kelsey Mann

oficjalny zwiastun:  KLIK

KRÓLESTWO ZWIERZĄT – OD 14 CZERWCA!

W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy jej przedstawiciele zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są jednak za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena – żona François (Romain Duris). Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji François ze swoim dzieckiem jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.

 

produkcja: Francja, 2023, 130′, od lat: 15

gatunek: przygodowy, Sci-Fi

reżyseria: Thomas Cailley

obsada: Romain Duris, Paul Kircher, Adèle Exarchopoulos, Tom Mercier, Billie Blain

oficjalny zwiastun:  KLIK

JA, „POBIEDA” I BERLIN – 14, 15, 16 CZERWCA!

Film w języku ukraińskim z polskimi napisami. Фільм українською мовою з польськими субтитрами.

 

„Ja, Pobieda i Berlin” to opowieść o tym, jak na trzy dni przed planowanym koncertem początkujący muzyk Kuźma ze swoim przyjacielem Bardem rusza w drogę do Berlina starą pobiedą. Mieszka tam stary kolekcjoner, który chętnie wymieni podobne do Garbusa autko na Mercedesa- Benza 600. Kuźma obiecuje swojej dziewczynie Barbarze wrócić do domu nową furą, a chłopakom z zespołu – zdążyć na występ. Oczywiście, już od samego początku podróży coś idzie niezgodnie z planem.

Obraz powstał na podstawie książki słynnego ukraińskiego muzyka, lidera zespołu „Skriabin” Kuźmy Skriabina.
Film o młodości, muzyce, miłości i nostalgii nad latami 90-tymi – tak o komedii „Ja, Pobieda i Berlin” mówi jej producent Aleksiej Tierentiew.

 

(опис фільму:)
Шалені 90-ті. За три дні до запланованого концерту музикант-початківець Кузьма вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій «Побєді». Кажуть, там є колекціонер, готовий обміняти жовту бестію на шестисотий «Мерс». Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися додому на новій тачці, а хлопцям з гурту – встигнути на виступ. Вже з перших хвилин подорожі все, звісно, йде не за планом. Проте точно відомо одне: пригода допоможе героям знайти справжнє призначення.

 

produkcja: Ukraina, 2024, 114′, od lat: 13

gatunek: przygodowy, komedia

reżyseria: Olga Ryashyna

obsada: Ivan Blindar, Mariia Stopnyk, Volodymyr Geva

oficjalny zwiastun:  KLIK

MÓJ SYN EZRA – OD 21 CZERWCA!

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Mieszka z ojcem, wciąż próbuje przebić się w świecie komedii, ma za sobą nieudane małżeństwo i autystycznego syna o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że „inność” Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

 

produkcja: USA, 2023, 100′, od lat:

gatunek: komedia

reżyseria: Tony Goldwyn

obsada: Bobby Cannavale, Robert De Niro, William Fitzgerald, Rose Byrne, Vera Farmiga

oficjalny zwiastun:  KLIK

ARKA NOEGO. AHOJ PRZYGODO – OD 21 CZERWCA!

Dwie zawadiackie myszy Vini i Tito to przyjaciele na dobre i na złe. Jeden pisze świetne teksty piosenek, a drugi znakomicie gra na małej gitarce z łupiny orzecha, ale niestety ich kariera muzyczna leży i… popiskuje. Pewnego dnia dowiadują się, że staruszek o imieniu Noe będzie budował wielki statek, na którym zbiorą się przedstawiciele wszystkich gatunków zwierząt, aby ocalić się przed zbliżającym się potopem. Niestety na pokład może wejść tylko jeden samiec i jedna samica tego samego rodzaju. Na szczęście, z pomocą pomysłowego karalucha, Vini i Tito przedostają się razem na Arkę. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Na statku bowiem zaczyna rządzić groźny lew wraz ze swoją świtą złożoną z hien, węży oraz niedźwiedzia i goryla. Jeżeli myszy chcą powstrzymać ich mięsożerne apetyty, to muszą szybko coś wymyślić. Wpadają na pomysł, że o wszystkim rozstrzygnie konkurs piosenek. Czy tym mysim pasażerom na gapę uda się za pomocą muzyki rozładować napięcie i pomóc stłoczonym istotom przetrwać 40 dni i 40 nocy razem?

 

produkcja: Brazylia, Indie, 2024, 96′, od lat:

gatunek: animacja, komedia, przygodowy

reżyseria: Alois di Leo, Sergio Machado

oficjalny zwiastun:  KLIK

HORYZONT. ROZDZIAŁ 1 – OD 28 CZERWCA!

Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

 

produkcja: USA, 2024, 181′, od lat:

gatunek: western

reżyseria: Kevin Costner

obsada: Kevin Costner, Jena Malone, Sienna Miller, Sam Worthington, Michael Angarano

oficjalny zwiastun:  KLIK

GRU I MINIONKI: POD PRZYKRYWKĄ – OD 5 LIPCA!

Gru, ulubiony super-złoczyńca świata, powraca w ekscytującej, nowej odsłonie komedii animowanej „Gru i Minionki: Pod przykrywką”.

W tym roku 5 lipca, zobaczymy nowy rozdział, w którym Gru i Lucy oraz ich córeczki: – Margo , Edith i Agnes powitają nowego członka rodziny Gru juniora.

Gru będzie musiał zmierzyć się z nowym nemezis w postaci Maxime’a Le Mala  i jego femme fatale, Valentiny.

 

produkcja: USA, 2024

gatunek: animacja, komedia, przygodowy

reżyseria: Chris Renaud

oficjalny zwiastun:  KLIK