Zapowiedzi
Rezerwacja: 41 344 47 34 lub 519 173 873

Napisz do nas
Home» Zapowiedzi

JAK ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 3 – OD 1 GRUDNIA

Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie – podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

 

produkcja: Dania, 2022, 92′, od lat: 9

gatunek: familijny, świąteczny

reżyseria: Christian Dyekjær

obsada: Cecilia Loffredo, Leonard Mangheni Sommer Ipsen, Herman Knop, Mia Lyhne, Martin Buch

oficjalny zwiastun:  KLIK

KICIA KOCIA POD CHOINKĘ – OD 8 GRUDNIA

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

 

produkcja: Polska, 2023, 42′, od lat: b.o.

gatunek: animacja

reżyseria: Marta Stróżycka

oficjalny zwiastun:  KLIK

WONKA – OD 14 GRUDNIA

Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.

 

produkcja: USA, 2023, 113′, od lat: 10

gatunek: przygodowy, fantasy

reżyseria: Paul King

obsada: Timothée Chalamet, Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas

oficjalny zwiastun:  KLIK

AKADEMIA PANA KLEKSA – OD 26 GRUDNIA

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

 

produkcja: Polska, 2023, 125′, od lat: 7

gatunek: fantasy

reżyseria: Maciej Kawulski

obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski, Adrian Kłos

oficjalny zwiastun:  KLIK