Zapowiedzi
Rezerwacja: 41 344 47 34 lub 519 173 873

Napisz do nas
Home» Zapowiedzi

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR – OD 29 WRZEŚNIA!

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner (Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

 

produkcja: Polska, 2023, 119′, od lat: 15

gatunek: thriller, psychologiczny

reżyseria: Jan Holoubek

obsada: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Emily Kusche, Wiktoria Gorodeckaja, Andrzej Seweryn

oficjalny zwiastun:  KLIK

PSI PATROL: WIELKI FILM – 1, 7, 8 PAŹDZIERNIKA – POKAZY PRZEDPREMIEROWE!

W sequelu filmu w Adventure City wyląduje magiczny meteor, który da szczeniakom z Psiego patrolu super moce. Dla Skye, najmniejszej członkini zespołu, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Ale sprawy przybiorą gorszy obrót, gdy arcy-rywal piesków, Humdinger, ucieknie z więzienia i połączy siły z szalonym naukowcem, aby ukraść super moce dwóm złoczyńcom. Los Adventure City wisi na włosku, więc dzielny patrol będzie musiał wkroczyć do akcji i powstrzymać super złoczyńców, zanim będzie za późno, a Skye będzie musiała nauczyć się, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

 

produkcja: USA, Kanada, 2023, od lat: b.o.

gatunek: animacja, familijny

reżyseria: Cal Brunker

oficjalny zwiastun:  KLIK

ŚWIĘTO OGNIA – 6 PAŹDZIERNIKA!

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

 

produkcja: Polska, 2023, 94′, od lat: 15

gatunek: komedia obyczajowa

reżyseria: Kinga Dębska

obsada: Paulina Pytlak, Tomasz Sapryk, Joanna Drabik, Kinga Preis, Karolina Gruszka

oficjalny zwiastun:  KLIK

CHŁOPI – 13 PAŹDZIERNIKA!

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

 

produkcja: Polska, 2023, 116′, od lat: 13

gatunek: dramat

reżyseria: DK Welchman, Hugh Welchman

obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk

oficjalny zwiastun:  KLIK

CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA – 20 PAŹDZIERNIKA!

„Czas krwawego księżyca” to najnowszy film jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów – Martina Scorsese.

Gdy na terenie zamieszkiwanym przez Osagów odkryta zostaje ropa naftowa, członkowie plemienia zaczynają ginąć lub umierać z nieznanych przyczyn. Sprawa ta przykuwa uwagę FBI i J. Edgara Hoovera.

 

produkcja: USA, 2023, 206′, od lat: 15

gatunek: kryminał

reżyseria: Martin Scorsese

obsada: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal

oficjalny zwiastun:  KLIK

RÓŻYCZKA 2 – 20 PAŹDZIERNIKA!

Eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB. Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość. Joanna będzie zmuszona sama stawić czoła szantażyście i dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie.

 

produkcja: Polska, 2023, 106′, od lat: 15

gatunek: thriller

reżyseria: Jan Kidawa-Błoński

obsada: Magdalena Boczarska, Maria Seweryn, Adrian Topol, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos

oficjalny zwiastun:  KLIK

NAPOLEON – 24 LISTOPADA!

Ridley Scott to reżyser takich znakomitych filmów jak „Blade Runner” oraz „Gladiator”.

W tym roku zobaczymy premierę jego kolejnej produkcji – „Napoleona”. Będzie ona opowiadać o drodze do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych, których żaden reżyser nie pokazuje lepiej od Ridleya Scotta.

W roli Napoleona zobaczymy laureata Oscara® Joaquina Phoenixa („Gladiator”, „Joker”), a w roli Józefiny nominowaną do Oscara® Vanesse Kirby („The Crown”, „Syn”).

 

produkcja: Wielka Brytania, USA, 2023, 158′, od lat: 15

gatunek: biograficzny, dramat

reżyseria: Ridley Scott

obsada: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ben Miles, Ludivine Sagnier, Ian McNeice

oficjalny zwiastun:  KLIK